Porady dotyczące zakupu nowego Condo lub domu: Przewodnik dla pierwszego nabywcy domuZakup swojego pierwszego domu to duży krok. Jest to również ekscytujący krok, który być może odkładałeś przez jakiś czas. Jeśli niedawno zacząłeś badać swoje opcje mieszkaniowe i myślisz o zakupie mieszkania lub domu, mamy przewodnik dla kupujących dom po raz pierwszy, pełen przydatnych informacji, które pozwolą Ci zacząć na właściwej stopie. Kupno pierwszego mieszkania lub domu, takiego jak condo hotel nie jest łatwe. Jest wiele rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu tak ważnej decyzji, ale może to być jeszcze bardziej przytłaczające, jeśli po raz pierwszy robisz to jako właściciel domu, a nie jako najemca. Przy tak dużej stawce i tak wielu szczegółach do uwzględnienia, bycie przygotowanym przed rozpoczęciem polowania na nieruchomość jest niezbędne do udanego i bezstresowego procesu zakupu domu.

Poznaj swój budżet i bądź realistą

Ponieważ zakup domu jest tak dużą inwestycją (finansową, emocjonalną i inną), ważne jest, aby znać swój budżet i być realistą co do tego, na co możesz sobie pozwolić. Przy określaniu, ile wydać na nowy dom, należy wziąć pod uwagę wszystkie związane z tym wydatki, w tym zaliczkę, ratę kredytu hipotecznego, koszty zamknięcia, podatki od nieruchomości, ubezpieczenie właściciela domu oraz przyszłe naprawy lub remonty. Ważne jest również, aby uwzględnić wszelkie dodatkowe miesięczne płatności, takie jak spłata kredytu studenckiego lub alimenty. Ważne jest, aby pamiętać, że twoja sytuacja finansowa, taka jak ocena kredytowa i stosunek długu do dochodu, określi rodzaj pożyczek, do których się kwalifikujesz, a także oprocentowanie tych pożyczek.

Po określeniu swojego budżetu, należy rozpocząć badania lokalnego rynku nieruchomości. Istnieje wiele wspaniałych narzędzi internetowych, które mogą pomóc w tym, w tym prawdziwe strony internetowe nieruchomości i aplikacje, które zawierają informacje o pobliskich dzielnicach, otwartych domów i ostatnich sprzedaży. Ponadto, pamiętaj, aby porozmawiać z agentem nieruchomości i / lub brokerem hipotecznym o rynku nieruchomości w Twojej okolicy, aby uzyskać bardziej dogłębny przegląd i porady ekspertów.

Condo hotel - zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze

Następnie zdecyduj, co jest najważniejsze dla Ciebie, jeśli chodzi o zakup nowego domu i zachować te czynniki w umyśle, jak szukać swojego idealnego miejsca, takiego jak condo hotel. Możesz chcieć rozważyć takie czynniki jak sąsiedztwo, wielkość i układ domu, stan nieruchomości, bliskość transportu publicznego i inne. Ważne jest również, aby pamiętać, że zakup domu jest długoterminową inwestycją, więc może być pomocne, aby skupić się na czynnikach, które zwiększą wartość odsprzedaży domu w przyszłości, jak stan nieruchomości i jego bliskość do lokalnych udogodnień, które zwiększają jego pożądanie.